Wiedza z medycyny estetycznej i medycyny pracy. Zdrowy Portal - Warszawa i Poznań!

Dom prywatny – zawał mięśnia sercowego

Uniknięcie transportu, jeżeli zawał serca przeżył pacjent w domu jest poważnym plusem. Jeżeli fachowa pomoc lekarska, przybywa do pacjenta późno, to znaczy w kilkanaście godzin po zawale serca, to rezultaty lecznicze są podobne do rezultatów szpitalnych.

Wyłania się szereg problemów w trakcie poprzedzającego leczenia. Rzeczą istotną jest znalezienie lekarza, z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w tej dziedzinie. Musi on również dysponować taką ilością czasu, aby móc w każdej chwili być pod ręką. Konieczna jest również odpowiednia pomoc pielęgniarska, w zasadzie dyżurująca stale. Atmosfera domowa musi być również odpowiednia, domownicy pełni zrozumienia i dużej dojrzałości emocjonalnej. Warto podkreślić, że jest to leczenie kosztowne, często wymagające od rodziny dużych wyrzeczeń finansowych.

Rozważam to zagadnienie, przypuszczając, że cały szereg Polaków żyje w sytuacjach gdzie pomoc szpitalna jest utrudniona. Mam w szczególności na myśli ludzi zamieszkałych w niektórych krajach afrykańskich, na Dalekim Wschodzie i w niektórych wyizolowanych ośrodkach.

Sprawa leczenia w domu, czy w szpitalu jest nadal problemem otwartym. W rozważaniach uwzględnia się wszystkie elementy danej sytuacji. Autor jest przekonany, że jeżeli tylko możliwe, powinno się korzystać z leczenia szpitalnego.

Natychmiastowe uchwycenie powikłań jest jednym z najważniejszych plusów leczenia szpitalnego. Innym momentem jest świadomość chorego, że właśnie w szpitalu istnieje ktoś kto może przynieść natychmiastową pomoc i ulgę.

I wreszcie należy i to mieć na uwadze, że otoczenie może odczuwać wyrzuty sumienia, w wypadku gdyby nie udało się utrzymać przy życiu zatrzymanego w domu pacjenta.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.